Arbetsdagar/Working days 25/4 & 3/10

Uppdaterat: 13 apr. 2020

Under vårarbetsdagen kommer vi att göra en allmän uppsnyggning och iordningställande inför säsongen. Målningsarbete och arbete med bryggor kommer att utföras. Vidare ska segeljollar och klubbens båtar göras i ordning. Hamnkommittén fördelar arbetet vid mötet kl 09.00 båda arbetsdagarna. English: During the spring working day, we will do a general revamping and preparation for the season. Painting and bridging work will be carried out. Furthermore, sailing dinghies and the club's boats will be made in order. The Port Committee distributes the work at the meeting at 09.00 both working days.

Senaste inlägg

Visa alla

Nu har vi fastställt datum för kräftskiva (13 augusti), julbord (2 december) och julbad (10 december). Vi hoppas att ni kan närvara! Varmt välkommen till Sjötorps båtklubb.

Det nya passage-systemet till klubbhuset är på plats! Ni som har nyckelkort kan byta ut dessa till en tagg för att komma in i klubbhuset. Byte kan göras Torsdag den 26/5 mellan klockan 10.30 - 12.30 e